Hortenzie a Rododendrony sú šperkami záhrad

Sú to trvácne, neskôr aj mohutné kry, ktoré obdivujeme v lete pre bohato zakvitnutú korunu kvetov.

Je dôležité vybrať im vhodné miesto. Potrebujú polotieň, lebo priame slnko by ich mohlo spáliť a úplný tieň by sa prejavil slabým kvitnutím. Taktiež sa Vám odvďačia, ak ich umiestnite do závetria.

Vyžadujú ľahkú a priepustnú zem s pH 4-6. Pravidelná zálievka bez úplného vyschnutia zeme je dôležitá a v čase kvitnutia potrebujú zvýšený prísun vody.

Vzhľadom k faktu, že tieto kry korenia plytko a majú malý koreňový systém, je veľmi prospešné pri ich výsadbe použiť mykorhízne huby. Rhododendróny, azalky, vresy spolupracujú s hubami, ktoré sú určené pre kyslomilné rastliny a sú izolované v prípravku RHODOVIT ® Je to dvojzložkový prípravok, ktorý po zmiešaní dvoch zložiek vytvorí hustú kašu, ktorú aplikujete priamo ku koreňom rastliny. Pri výsadbe novej rastliny je to jednoduché – po vybratí z pôvodného obalu korene namočíte do mykorhíznej kaše a vysadíte do pripravenej výsadbovej jamy.

Hortenzie, aj napriek tomu, že potrebujú mierne kyslú pôdu spolupracujú s hubami, ktoré sú obsiahnuté v prípravku SYMBIVIT ®, ktorý je vo forme sypkého granulátu.

Ak máte už hortenziu alebo rododendron vysadený, urobte otvory vedúce ku koreňom z dvoch alebo z troch strán a do nich prípravok vylejte.

Mykorhízne huby sa po aplikácii napoja na krátky koreňový systém rastlinky, predĺžia ho a výrazne zahustia. Rastliny sú takto až 700 - násobne viac vyživované a prejaví sa to na ich raste, kvitnutí , prosperite a zvýšenej odolnosti voči chorobám aj nepriaznivým situáciám.

Mykorhízne ošetrenie je jedinečné. Huby sú živý organizmus, ktorý žije na koreni rastliny počas jej celého života.  

Ak by ste aj hortenziu alebo rododendron chceli presadit, mykorhízne huby už idú s ňou. 

Rastlina dodáva hubám cukry a huby rastline minerály a živiny. Je to dokonalá symbióza, ktorú vymyslela sama príroda.

Zverejnené: 26. 07. 2019

Zistite, ktorý z našich produktov
je vhodný pre vaše rastliny.

Radi by ste sa niečo spýtali? Napíšte nám!