Nezabudnite na Mykorhizne huby – je na to pravý čas

Huby sú najväčší organizmus na svete. Dosiahli to tým, že vytvárajú hýfy, čo si môžeme predstaviť ako nekonečné mikroskopické vlákna, ktoré spájajú rastliny na určitom území. Vytvárajú akýsi podzemný hubový internet. Cez tento internet si rastliny vymieňajú informácie, ale hlavne takéto korene rastliny obohatené o mykorhízne huby dostávajú viacej živín, vody a mineránych látok.

Tento úžasný mechanizmus spolupráce medzi rastlinou a hubou sa volá MYKORHÍZA. Je to priateľská symbiotická spolupráca, ktorú vymyslela príroda a existuje od čias, kedy sa rastliny práve pomocou mykorhíznych húb dostali z vody na súš.

Mykorhízne huby sa v substrátoch ani v bežných pôdach nenachádzajú, preto je doležité dodať ich rastline pri výsadbe alebo výseve.

Mykorhízne huby totiž žijú na koreňoch rastlín počas ich celého života – čo znamená že huby aplikujete iba raz.

A práve teraz pri výseve rastliniek stačí mykorhízne huby zmiešať s osivom. Teraz potrebujete mykorhízneho prípravku veľmi málo a pri ďaľšom presádzaní rastliniek už huby nemusíte aplikovať, lebo už sú prítomné na koreňoch.

Kolonizovaný koreň Vám zabezpečí lepšiu odolnosť rastliny, skorší nástup kvitnutia, vyššiu úrodu a zlepšenie nutričných hodnôt ovocia a zeleniny.

Huby kolonizujú postupne celý koreň a rozrastajú sa Vám v záhrade, čím si navraciate do pôdy ten správny mikrobiálny svet.

Zverejnené: 08. 03. 2019

Zistite, ktorý z našich produktov
je vhodný pre vaše rastliny.

Radi by ste sa niečo spýtali? Napíšte nám!